O firmě KPS

Kancelář v zimě

Kancelář v zimě

Ing. Robert Starosta začal podnikat v roce 1989. Původně se zaměřoval na servis PC. Již od roku 1991 se specializujeme na vytváření a vydávání kvalitních překladových slovníků. Publikace „Kapesní anglicko-český a česko-anglický slovník“ a „Kapesní německo-český a česko-německý slovník“ byly více jak 10 let na 1. a 2. místě nejprodávanějších knih. Ve stejném roce jsme vstoupili na trh s výrobou a prodejem kapsových pořadačů a nosičů, v čemž podnikáme doposud. Spolupracujeme přibližně s 300 partnery z oboru kancelářského nábytku, papírnictví a interiéru, například firma ACTIVA, Office Depot (PAPIRIUS), AMBRA, atd. francouzská firma L’Oblique je naším významným dodavatelem vybraných druhů kapsových pořadačů.

V roce 1991 byla založena firma KPS EI sro, ve které probíhají některé z uvedených podnikatelských aktivit.

Útlum v prodeji kancelářských potřeb a slovníků způsobil, že se od roku 2004 se postupně zaměřujeme na činnosti související se správou nemovitostí (z počátku bez bez účetnictví). S ohledem na tyto dlouholeté zkušenosti a znalosti pak rozšiřujeme nabídku firmy KPS o komplexní služby ve správě a údržby nemovitostí, a to pro společenství vlastníků bytových jednotek a bytová družstva především na území Prahy 8 – Libeň. Více na Správa nemovitostí.

Ing. Robert Starosta se podílí na správě domu od roku 1998, v roce 2004 je zvolen předsedou výboru domu Na Rokytce, Praha – Libeň. Jelikož tehdejší správní firma svou práci nedělala kvalitně tak z velké části dělal správu sám (kromě vyúčtování a účetnictví, v čemž však má dost velké zkušenosti ze svého podnikání), následně pak správu domu převzal kompletně.
Nyní jako firma KPS EI sro děláme správu pro několik domů v okolí a pro další domy děláme různé práce, které jejich správní firmy nezvládají či by je dělali dráž.
Aktivně pracujeme ve sdružení Naše Libeň, jehož cílem je zvelebení oblasti kolem našich domů, potoka Rokytky a ‚ďůlku’.  Pořádáme sousedská setkání, akce proti stavbě domu seniorů (informování veřejnosti, petice, sledování celé kauzy), jednáme s představiteli města.

Správní firma se sestává ze 4 pracovníků – vedoucí, technik, účetní a úklid (zjednodušeno) a několika externích pracovníků – právník, zedníci, elektrikář.

Správní firma má pojištění odpovědnosti podnikatelů v rozsahu pojistného krytí 1 mil. Kč.

Velkou většinu informací na těchto stránkách vytvořil Robert Starosta. Převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování obsahu je bez písemného souhlasu autora zakázáno (ale je snadné se dohodnout).