Slovníky

Velikost slovníků

Velikost slovníků

Nakladatelství KPS se již od roku 1991 specializuje na vytváření a vydávání kvalitních cizojazyčných slovníků. Naše publikace „Kapesní anglicko-český a česko-anglický slovník“ a „Kapesní německo-český a česko-německý slovník“ patří k jedněm z nejprodávanějších titulů knižního trhu, v průzkumech MF Dnes mnoho let zaujímaly (a pravděpodobně stále zaujímají) první dvě místa. Do dnešních dnů jsme vydali přes 1 milion výtisků.

Všechny naše slovníkové publikace vytváříme jako původní autorská díla, od nápadu přes rozsáhlou technickou i jazykovou přípravu, pečlivý výběr zkušených autorů, až po důkladné korektury a přípravu do tisku. Rovněž využíváme vlastní korpusy (databáze) aktuálních textů (např. pro němčinu se jedná o korpus čítající 100 mil. slov). Dále provádíme průzkumy mezi uživateli, jejichž výsledky nám slouží k optimalizaci obsahové stránky a zaměření našich jazykových titulů. Při tvorbě slovníků věnujeme všem těmto jednotlivým krokům značnou péči, neboť naším cílem je kvalitní publikace, se kterou bude uživatel spokojen.

Naše slovníky jsou kompaktní, přitom však obsahují velké množství informací – hesel, překladů, příkladů a frází (viz srovnání různých slovníků na našich stránkách), gramatiku, konverzační fráze…